AKTUALNOŚCI

W dziale ogłoszenia umieszczone zostały szczegóły dotyczące tego, jak przeżywać będziemy Święta podczas trwania pandemii. Informacje: o dodatkowych ograniczeniach podczas Triduum, o okazji do spowiedzi, specjalnym odpuście dla wiernych w czasie trwającej epidemii, ponadto modlitwa błogosławieństwa pokarmów przed śniadaniem wielkanocnym, o wielkanocnym błogosławieństwie eucharystycznym,  apel Przewodniczącego Episkopatu Polski, list Biskupa Diecezjalnego do wspólnot Żywego Różańca i Margaretek, Nota Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski w związku z pandemią koronawirusa i in.

Bp Tadeusz Lityński zachęca wszystkich diecezjan, aby w 15. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, w czwartek, 2 kwietnia, o 21.37 zapalić w oknach świece i zjednoczyć się na modlitwie o ustanie pandemii. To odpowiedź na apel kard. Stanisława Dziwisza. Z inicjatywy bp. Tadeusza zapraszamy też wiernych do nadsyłania zdjęć zapalonych w oknach świec wraz z podpisem miejscowości i parafii na adres „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”: zgg@gosc.pl. Z nadesłanych zdjęć na diecezjalnej stronie „Gościa” (www.zgg.gosc.pl) powstanie galeria ukazująca modlitewną wspólnotę. Tekst odezwy i modlitwy na te okazję znajdziemy w dziale ogłoszenia.

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski Tadeusz Lityński wydał zarządzenie dotyczące norm na czas epidemii dotyczące: Mszy św., Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, sakramentu pokuty i pojednania, chrztów, bierzmowania, ślubów, komunii chorych, uroczystści I-Komunii, pogrzebu itd. Tekst dostępny na stronie diecezjazg.pl pod adresem: https://diecezjazg.pl/zarzadzenie-dotyczace-poslug-duszpasterskich-podczas-epidemii/

Czym jest „komunia duchowa” i w jaki sposób winniśmy ją przeżywać. Czym się różni komunia duchowa od pragnienia komunii św.? Więcej na ten temat na stronie ekai.pl pod adresem: https://ekai.pl/eucharystia-komunia-duchowa-i-pragnienie-komunii-swietej-w-czasach-pandemii/

Dzisiaj, gdy w Fatimie przewodniczący Konerencji Episkopatu Portugalii, na zakończenie modlitwy różańcowej o 1930 , w Uroczystoś Zwiastowania Pańskiego, włączy Kościół w Polsce w akt zawierzenia Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi, biskup Tadeusz Lityński w duchowej łączności z Fatimą powtórzy ten akt na zakończenie modlitwy różańcowej odmawianej o 2030. Prosi jednocześnie, by to samo uczynili wszyscy duszpasterze w świątyniach parafialnych oraz wierni świeccy w swoich domach. Można to uczynić swoimi słowami lub tekstem, który jest podany w dziale Ogłoszenia.

To samo uczyni Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki zawierzając Polskę Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi też po modlitwie różańcowej rozpoczynającej się o godz. 2030. Jednocześnie zachęca do  włączenie się w modlitwę w intencji ustania epidemii, osób chorych, służb medycznych i sanitarnych oraz za zmarłych i ich rodziny. Zachęca do pomocy osobom potrzebującym. Można posłużyć się modlitwą z komunikatu umieszczonym w dziale ogłoszenia.

TRANSMISJA z kaplicy w Fatimie pod tym linkiem: https://www.fatima.pt/pl/pages/transmisja-online-

zaś transmisja z modlitwy zawierzenia w Polsce np. tu: https://stacja7.pl/modlitwa/akt-zawierzenia-polski-bogu-i-matce-bozej-transmisja/

obrazek ze strony krolowa.pl (czasopismo: Królowa Różańca Świętego)

UWAGA: W ZWIĄZKU Z WPROWADZONYM NA TERENIE CAŁEJ POLSKI STANEM EPIDEMII W KOŚCIELE

MOŻE PRZEBYWAĆ MAKSYMALNIE 5 OSÓB (nie licząc sprawujących posługę). PROSZĘ O PRZYJĘCIE ZE ZROZUMIENIEM TEGO OGRANICZENIA.  Proszę, aby pierwszeństwo miały osoby, które zamówiły intencję Mszy św.

INTENCJE MODLITEWNE

Możesz przesłać prośby, dziękczynienia, różne sprawy, które chcesz przedstawić Bogu przez modlitwę wstawienniczą Kościoła. Podaj intencję, pisząc w temacie: Intencja modlitewna. W każdą środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy razem z Tobą.

Nadawca *

Adres e-mail *

Temat wiadomości *

Treść wiadomości

* pola wymagane

VI ETAP REMONTU

V ETAP REMONTU

IV ETAP REMONTU

III ETAP REMONTU

II ETAP REMONTU

I ETAP REMONTU

Czwartek, Wielki Tydzień
Rok A, II
Wielki Czwartek

czwartek,
09 kwietnia 2020

(100. dzień roku)

Blok reklamowy

• Telewizja Trwam
  • Pozdrawiam uczestników pielgrzymki...którzy modlą się za Ojczyznę...i o wolność słowa - pp.Benedykt XVI

• Radio Maryja
  • Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja - św.Jan Paweł II

• Nasz Dziennik
  • Istotne źródło informacji o Polsce i Kościele oraz świecie.

Liczba wyświetleń strony:
199727