Ośno Lub., 14 października 2018 r.

XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy w Polsce XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”.Po Mszach zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W zeszłym roku szkolnym wśród uczniów i studentów wspomaganych przez  fundację było 50.ro z naszej diecezji.

2. Dniem dzisiejszym rozpoczynamy nowennę dziękczynną z racji 40-lecia wyboru Jana Pawła II. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy w tym czasie wszystkich parafian na codzienną modlitę różańcową.  Dziś, w dniu Edukacji Narodowej, szczególnie nauczycieli naszych szkół, pedagogów, uczniów i ich rodziców. W poniedziałek przedstawicieli władz lokalnych gminnych i sołeckich. We wtorek grupy mundurowe i służby publiczne (policja, straż pożarna, poczta, kolejarze, celnicy, leśnicy) zaś po Mszy, od wielu lat odprawianej co miesiąc we wspomnienie dnia wyboru Papieża, przejście z litanią do św. Jana Pawła II i świecami pod Dąb Papieski. W środę przedstawiciele stowarzyszeń i grup parafialnych, kościelni, katecheci. We czwartek przedstawiciele służby zdrowia (lekarze, pielęgniarki, aptekarze itd.) oraz sądownictwa i bankowcy. W piątek rolnicy, przedstawiciele zakładów pracy, rzemieślnicy, handlowcy, sektor usług. W sobotę emeryci, chorzy, przedstawiciele OPS. W niedzielę ludzie kultury, członkowie chóru, orkiestry, scholi. Zakończenie w przyszły poniedziałek Mszą św. w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, po niej spotkanie dla wszystkich w kawiarence Camino pt. „Moje spotkania z Janem Pawłem II”. Zapraszamy do podzielenia się świadectwem i pamiątkami ze spotkania z Papieżem.

3. Zbiórka Caritasowa i biuro PZC czynne będzie za tydzień.

4. Bp. Tadeusz Lityński przesyła najserdeczniejsze podziękowania za tegoroczną Diecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca i Apostolatu „Margaretka” do Rokitna wszystkim pielgrzymom, a zwłaszcza zelatorkom i zelatorom róż Żywego Różańca i oraz Apostolatu „Margaretka”, członkom tych wspólnot, pocztom sztandarowym, delegacjom składającym w imieniu parafii dary ołtarza oraz duszpasterzom. Przypominam że nasza Parafia uczestniczyła w tym wydarzeniu w ramach pielgrzymki pieszej oraz autokarowej.

5. Święta i nabożeństwa w tygodniu:

- różaniec dla dorosłych i młodzieży codziennie o 1730, dla dzieci w środę i piątek o 1630;

- we czwartek Święto św. Łukasza Ew., patrona służby zdrowia;

- w piątek od 1730 adoracja, różaniec i okazja do spowiedzi;

6. Sprzątanie kościoła: Grunwaldzka, Cicha, Górna, Wiosenna, Spokojna;

7. Do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”.

Proboszcz Parafii

pw. św. Jakuba Ap.

w Ośnie Lub.

Intencje Mszy św.

XXVIII Niedziela Zwykła – 14.10.2018

700

+ Witold Ilczyszyn (od żony z dziećmi)

1030

++ Karol Ziomek oraz Bronisława i Kamil Ciepielewscy

1200

+ Adam Cisek

++ Zofia i Aleksander Cholewińscy

Poniedziałek – 15.10.2018 – wspomnienie św. Teresy, Dz. i DK

++ Karol Ziomek i Bronisława Ciepielewska

Wtorek – 16.10.2018 – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

1800

Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o błog. Boże dla Ojca św. Franciszka, za kapłanów oraz za Ojczyznę i za członków Radia Maryja żywych i zmarłych

Środa – 17.10.2018 – wspomnienie św. Ignacego, Bp. i M.

W int. Nowenny

W int. Rodziców i Róż Różańcowych Rodziców modlących się za dzieci

Czwartek – 18.10.2018 – Święto św. Łukasza Ew.

1800

++ Rozalia i Piotr Siedziako i zm. z rodz.

1830

++ Wiesława Wieliczko i zm. z rodz.

Piątek – 19.10.2018 – wspomnienie nieob. bł. Jerzego Popiełuszki, P. i M.

+ Anna Rodak

1830

+ Marian Matuszewski (mc po śm.)

Sobota – 20.10.2018 – wspomnienie św. Jana Kantego, P

1500

W int. nowożeńców

1800

+ Szczepan Nadoliński (1 r. śm.)

++ Czesław Jermanowski i zm. z rodz. oraz Tomasz

XXIX Niedziela Zwykła – 21.10.2018

700

Za Parafian

1030

++ Maria i Ryszard Banaś oraz Edmund Strankiewicz

1200

++ Helena i Władysław Pękalscy

1800

+ Anna Grubska ( 3 r. śm.)

V ETAP REMONTU

IV ETAP REMONTU

III ETAP REMONTU

II ETAP REMONTU

I ETAP REMONTU

Niedziela, XXIX Tydzień zwykły
Dwudziesta Dziewiąta Niedziela zwykła

niedziela,
21 października 2018

(294. dzień roku)

Blok reklamowy

• Telewizja Trwam
  • Pozdrawiam uczestników pielgrzymki...którzy modlą się za Ojczyznę...i o wolność słowa - pp.Benedykt XVI

• Radio Maryja
  • Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja - św.Jan Paweł II

• Nasz Dziennik
  • Istotne źródło informacji o Polsce i Kościele oraz świecie.

Liczba wyświetleń strony:
81912