AKTUALNOŚCI

Organizowana jest z Parafii pielgrzymka autokarowa do Wilna do MB Ostrobramskiej w dniach 29 czerwca – 2 lipca 2019 r. Oprócz Wilna i okolic po drodze Gniezno, Gietrzwałd, Stoczek Klasztorny. Koszt 400 zł plus 100 euro. Zapisy do końca stycznia. Szczegóły na plakacie.  (obraz wg faustyna.eu)

 Radosna gromada dzieci, młodzieży i rodziców, zaopatrzona w korony, które można było (jeśli ktoś nie miał własnoręcznie zrobionej) otrzymać wprost z Ratusza, wyruszyła za przewodem gwiazdy do Betlejem. Jego rolę spełniła Szopka w Parafialnym Kościele. Tam złożony został wraz z Królami pokłon i wyśpiewane goraco kolędy. Uczestnicy ofiarowali dary: - na znak modlitwy każdy mógł zasypać ziarenka kadzidła na żarzące się węgle, na znak złota - szczególnie dzieci otrzymały skromne słodkie podarunki, aby mogły się podzielić z kimś innym, tak jak Medrcy podzielili się swym bogactwem, wreszcie na znak mirry - złożone zostały serca z wypisanym imieniem, bo najbardziej potrzebnym lekarstwem na rany serca człowieczego jest inne dobre serce, a kto usłuży z miłości bliźniemu samemu Jezusowi usługuje miłością. Na zakończenie wielu jeszcze zostało, zwłaszcza z dziećmi, na własne opowieści, zdjęcia, chwilę zadumy, itd. (relacja zdjęciowa w Galerii)

Parafianom i Gościom

składamy z serca płynące życzenia

obfitości łask Bożych,

niech radość z przyjścia na świat

Jezusa Chrystusa

napełnia wszystkie serca

a Jego błogosławieństwo

prowadzi w Nowym 2019 Roku.

     Trwa kolejna edycja akcji PZC „Uśmiech dziecka pod choinkę”. Przygotowaną paczkę świąteczną, wraz z przyczepionym serduszkiem wziętym uprzednio z ustawionej przy prezbiterium choinki, przynosimy do najbliższej niedzieli włącznie. Ponadto włączyć się można w akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zakończyła się Zbiórka żywności „Tak, pomagam!”. Ofiarodawcom, organizatorom i wolontariuszom składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W związku z tym, że wiedza co do osób potrzebujacych może być niepełna, prosimy o zgłaszanie komu można pomóc zebraną żywnością, chodz zwłaszcza o rencistów  o niskich dochodach.

      Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe rekolekcje-dni skupienia, poprowadzi je ks. Jan ze Zgromadzenia Ks. Oblatów. Nauki w poniedziałek na Mszach o 615, 1030 i 1800, spowiedź (będą księża z dekanatu) we wtorek od 1000 i od 1700; Na wioskach nauki i spowiedź w poniedziałek (Gronów Msza o 1600 i spowiedź od 1545, Sienno 1700 i spowiedź od 1645, Połęcko 1800 i spowiedź od 1715, Radachów 1900 i spowiedź od 1815 plakat z planem tutaj...

INTENCJE MODLITEWNE

Możesz przesłać prośby, dziękczynienia, różne sprawy, które chcesz przedstawić Bogu przez modlitwę wstawienniczą Kościoła. Podaj intencję, pisząc w temacie: Intencja modlitewna. W każdą środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy razem z Tobą.

Nadawca *

Adres e-mail *

Temat wiadomości *

Treść wiadomości

* pola wymagane

VI ETAP REMONTU

V ETAP REMONTU

IV ETAP REMONTU

III ETAP REMONTU

II ETAP REMONTU

I ETAP REMONTU

Święta

Sobota, I Tydzień zwykły
Rok C, I
Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

sobota,
19 stycznia 2019

(19. dzień roku)

Zegar

Blok reklamowy

Polecamy strony

  • Telewizja Trwam
  • Pozdrawiam uczestników pielgrzymki...którzy modlą się za Ojczyznę...i o wolność słowa - pp.Benedykt XVI

  • Radio Maryja
  • Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja - św.Jan Paweł II

  • Nasz Dziennik
  • Istotne źródło informacji o Polsce i Kościele oraz świecie.

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
147814

Statystyki

stat4u