AKTUALNOŚCI

Uroczysta Msza św. w int. Ojczyzny w 100-lecie odzyskania niepodległości odprawiona zostanie 11 listopada br. o godz. 1200 wraz z przedstawicielami władz samorządowych, przedstawicielami wszelkich słuzb społecznych oraz pocztów sztandarowych. Zgdodnie z zachętą ks. Biskupa Tadeusza rozpoczniemy od odśpiewania w łączności z wszystkimi Polakami Hymnu, w południe uderzą w całej Polsce wszystkie dzwony.  Odsłonięta i poświęcona zostanie pamiątkowa tablica w kaplicy maryjnej kościoła parafialnego, zakończymy uroczystym odśpiewaniem dziękczynnego Te Deum. Po Mszy nastąpi uroczyste posadzenie na skwerze głównym miasta „Dębu Wolności”. Po południu o 1500 uroczyste obchody w Domu Widowiskowym. W poniedziałek 12 listopada grupa młodzieży naszej parafii ze szkoły podstawowej pod kierunkiem ks. Mariusza wystawi o 1600 w Kinie przedstawienie patriotyczne pt.: „Róża Polska”; Uczestnicy wszystkich tych wydarzeń będą mogli wpisać się do pamiątkowej księgi. Tu w kościele. będzie wyłożona po Mszy św w kaplicy bocznej przy figurze MB Jazłowieckiej i fladze darowanej przez Prezydenta RP. (ryc. za http://osno.pl/wp-content/uploads/2018/11/nipodleglosc.png)

Dniem dzisiejszym rozpoczynamy nowennę dziękczynną z racji 40-lecia wyboru Jana Pawła II. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy w tym czasie wszystkich parafian na codzienną modlitę różańcową.  Dziś, w dniu Edukacji Narodowej, szczególnie nauczycieli naszych szkół, pedagogów, uczniów i ich rodziców. W poniedziałek przedstawicieli władz lokalnych gminnych i sołeckich. We wtorek grupy mundurowe i służby publiczne (policja, straż pożarna, poczta, kolejarze, celnicy, leśnicy) zaś po Mszy, od wielu lat odprawianej co miesiąc we wspomnienie dnia wyboru Papieża, przejście z litanią do św. Jana Pawła II i świecami pod Dąb Papieski. W środę przedstawiciele stowarzyszeń i grup parafialnych, kościelni, katecheci. We czwartek przedstawiciele służby zdrowia (lekarze, pielęgniarki, aptekarze itd.) oraz sądownictwa i bankowcy. W piątek rolnicy, przedstawiciele zakładów pracy, rzemieślnicy, handlowcy, sektor usług. W sobotę emeryci, chorzy, przedstawiciele OPS. W niedzielę ludzie kultury, członkowie chóru, orkiestry, scholi. Zakończenie w przyszły poniedziałek Mszą św. w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, po niej spotkanie dla wszystkich w kawiarence Camino pt. „Moje spotkania z Janem Pawłem II”. Zapraszamy do podzielenia się świadectwem i pamiątkami ze spotkania z Papieżem. (obraz ze strony episkopat.pl)

INTENCJE MODLITEWNE

Możesz przesłać prośby, dziękczynienia, różne sprawy, które chcesz przedstawić Bogu przez modlitwę wstawienniczą Kościoła. Podaj intencję, pisząc w temacie: Intencja modlitewna. W każdą środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy razem z Tobą.

Nadawca *

Adres e-mail *

Temat wiadomości *

Treść wiadomości

* pola wymagane

V ETAP REMONTU

IV ETAP REMONTU

III ETAP REMONTU

II ETAP REMONTU

I ETAP REMONTU

Wtorek, XXXII Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

wtorek,
13 listopada 2018

(317. dzień roku)

Blok reklamowy

• Telewizja Trwam
  • Pozdrawiam uczestników pielgrzymki...którzy modlą się za Ojczyznę...i o wolność słowa - pp.Benedykt XVI

• Radio Maryja
  • Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja - św.Jan Paweł II

• Nasz Dziennik
  • Istotne źródło informacji o Polsce i Kościele oraz świecie.

Liczba wyświetleń strony: